Centrum pomocy dla Profesjonalistów

Najczęściej zadawne pytania

Nawet Profesjonaliści mający pełno zleceń mogą skorzystać na współpracy z naszym serwisem.

Jeśli masz nieplanowany przestój - z Listiko znajdziesz szybko nowego klienta.

Dodatkowo zadaj sobie pytanie czy wszystkie podjęte przez Ciebie wcześniej zlecenia odpowiadały Ci w 100%. W Listiko wybierasz tylko te zlecenia, które Ci pasują.

Zlecenia (zapytania) będziesz otrzymywał/a automatycznie, bez dodatkowego szukania.Potencjalni klienci tworzą zapytanie i jeśli jest one zgodne z twoją branżą i obszarem działalności, przesyłamy je do Ciebie (w „Zleceniach przychodzących”) oraz za pomocą maili (w powiadomieniach mailowych).

Zarejestruj się i stwórz własną wizytówkę (patrz punkt "2. Rejestracja i Stworzenie wizytówki"), otrzymuj zapytania i odpowiadaj na te, które Ci pasują, wysyłając klientowi swoją ofertę.

Profesjonaliści płacą za wysłanie oferty, aby zyskać interesujące dla siebie zlecenie (więcej dowiesz się w punkcie "15. Za co płacimy").

Nowym klientom oferujemy korzystny pakiet promocyjny „na start” – więcej w Art. 18 Regulaminu.

Aby być Profesjonalistą w serwisie Listiko nie musisz mieć zarejestrowanej własnej działalności czy zarejestrowanej spółki. Wymogi rejestracji wynikają z przepisów prawa (nie wszystkie działalności wymagają rejestracji). Odsyłamy tutaj do odpowiednich przepisów.

Przyczyną może być brak zleceń na określonym przez Ciebie obszarze lub brakujące usługi w Twojej wizytówce.

Sprawdź w Ustawienia konta - Wizytówka określony przez siebie obszar działania. Może warto go trochę rozszerzyć. Zmianę obszaru opisaliśmy w punkcie "23. Określenie/zmiana zasięgu działalności"

Dodatkowo jeśli Twoje usługi mogą być świadczone zdalnie - możesz taką opcję ustawić w tej sekcji (Zasięg działalności).

Sprawdź także czy w sekcji Moje usługi (w Ustawienia konta - Wizytówka) nie pominąłeś jakiejś usługi, którą świadczysz. A może to dobry moment, aby rozszerzyć lub zmienić trochę zakres swoich usług.

Wyszukanie i dodawanie brakujących usług opisaliśmy w punkcie "22. Określenie/zmiana rodzaju usług, które świadczysz").

Jedyne co musisz zrobić to stworzyć zlecenie (np. ze strony głównej dla zlecających). Więcej dowiedz się w Centrum pomocy dla zlecających w punkcie "1. Tworzenie darmowego zlecenia (zapytania)".

Wizytówka

Sprawdź nasze branże - klikając zakładkę Szukaj Profesjonalisty

Chcemy tę listę cały czas rozbudowywać. Jeśli brakuje Ci jakiejś branży - daj nam o tym znać, wysyłając maila - założymy ją dla Ciebie

Stworzenie profesjonalnej wizytówki jest jedną z najważniejszych rzeczy w drodze do zyskania zleceń od klientów (więcej niż połowa klientów, zanim zatrudni Profesjonalistę, przegląda jego wizytówkę).

Wizytówka jest dla Ciebie tym, czym okno wystawowe sklepu w ruchliwym pasażu handlowym, na którym konkurujesz z innymi Profesjonalistami. Chcesz pokazać klientom kim jesteś (jaka jest twoja firma) i dlaczego warto z Tobą współpracować. Pierwsze wrażenie jakie zrobisz na kliencie będzie najważniejszym elementem opinii o Tobie i Twojej firmie.

Pierwszym krokiem w kierunku stworzenia Wizytówki Profesjonalisty jest rejestracja konta.

2.1. Rejestracja

a. przejdź do strony rejestracji dla Profesjonalistów

b. zaznacz obszar swojej działalności, wypełnij wymagane pola i zaznacz zgodę / zgody; możesz też zarejestrować się za pomocą Facebooka

c. na podany adres mailowy zostanie wysłany link do aktywacji konta – jest on ważny 48 godzin

d. po kliknięciu linku zostaniesz przeniesiony/a do serwisu Listiko i będzie mógł/mogła zacząć tworzyć wizytówkę

2.2. Tworzenie i aktywacja Wizytówki Profesjonalisty + najważniejsze elementy, na które należy zwrócić uwagę:

a. przejdź do ekranu wizytówki - kliknij  Ustawienia konta – Wizytówka

W wizytówce znajdują się poszczególne elementy, których wypełnienie spowoduje jej aktywację. Aktywowana wizytówka będzie widoczna dla klientów, a Ty będziesz mógł/mogła składać oferty do zapytań i zyskiwać zlecenia.

b. uzupełnij „Dane firmy” – kliknij Edytuj przy nazwie sekcji „Dane firmy”

- logo firmy w dobrej jakości

Jeśli nie masz logo wklej swoje zdjęcie z twoim uśmiechem 😉 (lub zdjęcie twojego zespołu).

- wypełnienie danych firmowych – wypełnij dane manualnie, a jeśli masz zarejestrowaną działalność – kliknij „Skopiuj dane z GUS” – część danych zostanie wypełniona automatycznie. Zwróć uwagę na wymagane pola oznaczone gwiazdką – są one wymagane do aktywacji Twojej wizytówki.

Kliknij Zapisz i przejdź do Opis firmy.

c. uzupełnij Opis firmy

Napisz co oferujesz klientowi i czym się wyróżniasz (np. długi staż na rynku, nowa technologia czy metodologia pracy). Podkreśl swoje kwalifikacje, napisz o odbytych szkoleniach czy uzyskanych certyfikatach i uprawnieniach (certyfikaty możesz dołączyć do wizytówki – o tym niżej);

!!!Ważne - staraj się być zwięzły/a - napisz tylko o rzeczach ważnych dla klienta

Uzupełnij dodatkowe dane firmowe.

Kliknij Zapisz i przejdź do Moje usługi.

d. wypełnij sekcję „Moje Usługi” przez podanie usług, które świadczysz. Musisz podać min. 1, aby aktywować wizytówkę.

Ten etap jest opisany szczegółowo w punkcie 22. Określenie/zmiana rodzaju usług, które świadczysz.

Kliknij Zapisz i przejdź do Zasięg działalności.

e. uzupełnij sekcję „Zasięg działalności” przez określenie obszarów lub miejscowości, gdzie świadczysz swoje usługi. Możesz też podać, że świadczysz usługi zdalnie. Określenie zasięgu jest konieczne do aktywacji wizytówki.

Ten etap jest opisany szczegółowo w punkcie 23. Określenie/zmiana zasięgu działalności.

Kliknij Zapisz i przejdź do Portfolio – zdjęcia.

f. stwórz Portfolio – zdjęcia

W tej sekcji pokaż Twoje najlepsze realizacje - najlepiej min. 5 (dobrze jak pokażesz zdjęcie przed i po Twojej pracy). Możesz pokazać tutaj siebie lub swój zespół przy pracy.Umieszczenie dobrych zdjęć i filmów znacznie zwiększa Twoje szanse na zyskanie zlecenia od klienta.

!!!Ważne - zdjęcia i filmy powinny być dobrej jakości. Pod każdym materiałem dodaj opis.

Kliknij w ramkę „pustego zdjęcia”, wybierz zdjęcie do dodania, dodaj opis zdjęcia i kliknij „Dodaj”. Możesz dodać maksymalnie 10 zdjęć.

Kliknij Zapisz i przejdź do Portfolio – filmy.

g. stwórz Portfolio – filmy

Podaj adres filmu na YouTube i kliknij dodaj. Serwis Listiko automatycznie ściągnie tytuł filmu. Możesz dodać maksymalnie 10 filmów.

Kliknij Zapisz i przejdź do Portfolio – Uprawnienia i certyfikaty.

h. stwórz Portfolio – uprawnienia i certyfikaty

Możesz dodać maksymalnie 3 dokumenty.

Po kliknięciu „Zapisz” zostaniesz przeniesiony/a do ekranu początkowego Wizytówki. Jeśli wypełniłeś/aś wszystkie wymagane pola na górze zobaczysz komunikat „Twoja wizytówka jest aktywna”. Kliknij Podgląd wizytówki i zobacz, jak będzie widział ją Twój potencjalny klient. Dopracuj ją, aby działała na twoją korzyść.

!!!Ważne - opinie o Tobie i Twojej pracy

Bardzo istotny element widoczny dla klienta przeglądającego twoją wizytówkę. Buduje on zaufanie do Twojej pracy i wyróżnia Cię od konkurencji. Po wykonaniu zlecenia poproś klientów o opinię nt. swojej pracy. Im więcej pozytywnych opinii tym lepiej. Więcej o opiniach w punkcie 17. Opinie o Tobie, Twojej firmie i Twojej pracy.

Jeśli nie wypełnisz wszystkich wymaganych sekcji (dane firmy, moje usługi, zasięg działalności) twoja wizytówka będzie nieaktywna. Nie będziesz mógł/mogła wysyłać ofert (i zyskiwać klientów).

Aby sprawdzić czy twoja wizytówka jest aktywna:
1. kliknij Ustawienia konta – Wizytówka
2. sprawdź komunikat w górnej części ekranu - powinno być "Twoja wizytówka jest aktywna"

Aby zobaczyć jak twoją wizytówkę widzą nasi potencjalni klienci - kliknij:

1. Ustawienia konta – Wizytówka
2. Podgląd wizytówki
Możesz pokazać ją także twoim znajomym - może zyskasz kilka cennych uwag na jej temat.

Analogicznie do tworzenia wizytówki robimy aktualizację danych zawartych w wizytówce (zobacz punkt "2. Rejestracja i Stworzenie wizytówki").

Przed aktualizacją możesz najpierw zobaczyć aktualny wygląd wizytówki (punkt "4. Podgląd wizytówki, czyli jak ją widzą klienci").

Aby edytować wizytówkę:
1. kliknij Ustawienia konta – Wizytówka
2. edytuj poszczególną sekcję.

Ważne, aby zaktualizować swoją wizytówkę, gdy twoja działalność się rozwinie albo gdy się zmieni (nowe istotne informacje czy materiały mogą korzystnie wpłynąć na postrzeganie Twojej firmy)

Zlecenia, Oferty i współpraca z klientem

Najczęściej klienci nie będą sami szukać Profesjonalisty tylko stworzą zapytanie (zlecenie), w którym klient określa typ usługi (kategorię), termin i szczegóły zlecenia.

Jeśli zlecenie będzie pasowało do Twojej branży i lokalizacji umieścimy je w zakładce Zlecenia przychodzące (kliknij Zlecenia przychodzące) oraz dostaniesz powiadomienie mailowe (maila) z informacją o nowym zleceniu (zapytaniu).

Klient może także samodzielnie przeszukiwać i filtrować listę Profesjonalistów. Przeglądając ją może kliknąć i wejść w twoją wizytówkę.

Jeśli treść wizytówki przekona go, że Ty jesteś właściwym Profesjonalistą, któremu warto zlecić zlecenie - stworzy je z poziomu Twojej wizytówki. Takie zapytanie pojawi się w zakładce Zlecenia przychodzące. Będzie ono specjalnie wyróżnione. Po lewej stronie ramki zlecenia zobaczysz ikonkę ikona z podpisem „ZLECENIE SPECJALNE”. Klient jest zainteresowany twoimi usługami. Jeśli to zlecenie Ci odpowiada, warto przesłać do niego ofertę.

W zakładce Zlecenia przychodzące (kliknij Zlecenia przychodzące) znajdują się wszystkie zapytania, które pasują do świadczonych przez Ciebie usług i do twojego zasięgu działalności. Zapytania te są aktywne i możesz przeglądać ich szczegóły.

Odpowiadanie na zlecenia jest jednym z najważniejszych elementów serwisu Listiko.

Jeśli któreś ze zleceń przychodzących (w zakładce Zlecenia przychodzące) odpowiada Ci pod względem rodzaju wymaganych prac oraz terminu realizacji - możesz wysłać ofertę.

!!!Ważne - na 1 zlecenie (zapytanie) ofertę może wysłać maksymalnie 5 Profesjonalistów.

Sekcja składania oferty znajduje się w dolnej części strony ze szczegółami zlecenia (musisz być w tym czasie zalogowany/a i mieć aktywną Wizytówkę Profesjonalisty).

Wysłanie oferty wymaga posiadania przez Profesjonalistę specjalnych Kredytów Listiko. Ilość potrzebnych kredytów podana jest w informacji „Koszt wysłania oferty:” (w sekcji składania ofert). Ilość wymaganych kredytów zależy od kategorii zlecenia.

Jeśli brakuje Ci kredytów - kliknij Kup kredyty (zobacz punkt "16. Kupowanie Kredytów Listiko").

Nowym klientom oferujemy korzystny promocyjny pakiet kredytów „na start” – więcej w Art. 18 Regulaminu

Wysyłając ofertę podajesz „Kwotę”, "Rodzaj wyceny" (np. kwota łączna") oraz tworzysz wiadomość dla Klienta.
Jeśli z różnych przyczyn nie możesz określić kwoty dla oferty, wpisz „0” oraz wybierz „Rodzaj wyceny” „Do negocjacji”.

!!!Ważne - serwis Listiko chce chronić Profesjonalistów przed klientami, którzy tworzą zlecenie i nie odpowiadają na przesłane oferty. Jeśli klient (zlecający) nie przejrzy Twojej oferty przez 72 godziny, otrzymasz swoje kredyty z powrotem.

Jeśli zleceniu brakuje szczegółów, aby wysłać ofertę, w ramce „Zbyt mało informacji do wyceny?” w sekcji składania oferty - klikamy Wyślij.

Wysłane oferty znajdziesz w zakładce Moje oferty. Do wyboru masz 3 sekcje:
Moje oferty - Wysłane - możesz je traktować jako oferty aktywne
Moje oferty - Wygrane - to tutaj właśnie znajdziesz oferty, które klient zaakceptował (tzn. zlecił albo zleci Ci realizację zlecenia)
Moje oferty - Trwale zamknięte - oferty już nieaktywne (jednak możesz je przeglądać i wysyłać wiadomości do zlecających)

Każda nowa informacja od klienta dotycząca Twojej oferty (np. informacja o zaakceptowaniu Twojej oferty) będzie odznaczana ikonką z kolejnym numerem (np. jeden) po prawej stronie nazwy sekcji Moje oferty.

Klient po otrzymaniu ofert podejmie decyzję, którego Profesjonalistę wybierze. Może się zdarzyć, że Klient odrzuci wszystkie oferty.

Jeśli chcesz, aby twoja oferta wygrała, warto, abyś pamiętał o kilku rzeczach:

- odpowiadaj szybko na interesujące Cię zlecenia
Możesz zostać uprzedzony przez oferty innych Profesjonalistów, a limit ofert do 1 zlecenia to 5. Po osiągnięciu tego limitu zlecenie jest zamykane. Pozostaw aktywne Powiadomienia mailowe (zobacz punkt 26), aby być na bieżąco.

- nie zawyżaj sztucznie swojej wyceny

- treść Twojej oferty (wycena + wiadomość) powinna być pisana pod konkretne zlecenie
Nawiąż w treści do zlecenia, podkreśl swoje kwalifikacje i doświadczenie, prześlij w załączniku przykład realizacji podobnej do zlecenia. Treść oferty powinna być zwięzła oraz mieć pozytywny wydźwięk. Staraj się wyróżnić np. proponując jakąś dodatkową usługę.
I na koniec - przed wysyłką sprawdź treść pod kątem błędów.

- odpowiadaj szybko na ewentualne pytania Klienta (pozostaw aktywne Powiadomienia mailowe - opisane w punkcie 26)

- zadawaj pytania jeśli chcesz coś uszczegółowić - zobacz punkt "12. Komunikacja z klientem"
To pokaże klientowi, że jesteś zaangażowany/a.

- stwórz profesjonalną wizytówkę
Klient poza ofertą z pewnością przejrzy twoją wizytówkę

Komunikację z klientem zaczynasz wysyłając swoja ofertę (jeśli zlecenie ma wg Ciebie zbyt mało szczegółów, zobacz punkt 9).

Po wysłaniu oferty, gdy chcesz dopytać klienta o ważne szczegóły, użyj wbudowanego komunikatora. Komunikator jest dostępny, gdy znajdujesz się w szczegółach oferty. Oprócz tekstu do wiadomości możesz dołączyć plik - np. zdjęcie. Na końcu kliknij Wyślij.

Całą korespondencję z Klientem możesz podejrzeć w następujących krokach:

1. kliknij odpowiednią zakładkę:
Moje oferty - Wysłane
Moje oferty - Wygrane – gdy twoja oferta zyskała aprobatę zlecającego/ej
- lub Moje oferty - Trwale Zamknięte

2. znajdź interesujące Cię zlecenie na liście zleceń

Jeśli po lewej stronie ramki zlecenia znajduje się ikonka wiadomosć z podpisem „NOWA WIADOMOŚC”, to znaczy, że wysłał on do Ciebie wiadomość, a Ty jeszcze jej nie przejrzałeś/aś. Dodatkowo fakt otrzymania komunikatu od zlecającego będzie odznaczany ikonką z kolejnym numerem (np. jeden) po prawej stronie nazwy sekcji Moje oferty.

3. kliknij zlecenie
Chcąc odpowiedzieć klientowi - w polu tekstowym wpisujesz treść i klikasz Wyślij

Komunikaty od klienta możesz podejrzeć także za pomocą powiadomień mailowych.

Komunikacja z klientem może odbywać się także np. telefonicznie (część klientów podaje swój telefon w zleceniu (zobaczysz go po przesłaniu oferty); jeśli klient nie podał telefonu, możesz poprosić go o to za pomocą komunikatora).

Masz możliwość zmiany swojej wyceny (np. gdy dowiadujesz się, że zlecenie będzie trochę inne niż pierwotnie było opisywane). Będąc w szczegółach oferty (w komunikatorze) - kliknij Zmień wycenę.

Po wyborze naszej oferty przez klienta i przed rozpoczęciem realizacji zlecenia warto zawrzeć z klientem umowę (najlepiej na piśmie). To pomoże zabezpieczyć Twoje interesy (np. płatność za wykonane usługi).

Dobrym pomysłem jest przygotowanie własnego wzoru umowy dostosowanego do specyfiki świadczonych przez Ciebie usług.

Kredyty Listiko

Do wysłania oferty potrzebne są specjalne Kredyty Listiko.

Po zarejestrowaniu i po zaIogowaniu będziesz miał możliwość skorzystania z bardzo atrakcyjnego pakietu promocyjnego na start. Więcej o pakiecie promocyjnym znajdziesz w art. 18 Regulaminu

Gdy zużyjesz posiadaną pulę kredytów, możesz zasilić swoje konto w Listiko kupując nową pulę (zobacz punkt "16. Kupowanie Kredytów Listiko").

Wysłanie oferty do potencjalnego Klienta to jedyna rzecz, za którą płacisz w serwisie Listiko.

Szczegóły dotyczące płatnych usług znajdziesz w cenniku.

!!!Ważne - serwis Listiko chce chronić Profesjonalistów przed klientami, którzy tworzą zlecenie i nie odpowiadają na przesłane oferty. Jeśli klient (zlecający) nie przejrzy Twojej oferty przez 72 godziny, otrzymasz swoje kredyty z powrotem.

Po zakupie kredytów możesz uzyskać fakturę - kliknij Ustawienia konta – Historia transakcji. W liście operacji znajdź interesujący Cię zakup kredytów i kliknij ikonkę pobierz po prawej stronie.

Kredyty potrzebne do wysłania oferty kupujesz klikając Kup Kredyty, będąc w sekcji tworzenia oferty lub klikając Ustawienia konta – Kredyty Listiko.

Wybierasz interesujący Cię pakiet (im więcej kredytów tym taniej za 1 kredyt) i klikasz Kup.

W Podsumowaniu zakupu kredytów możemy skorygować dane do faktury (brane z wizytówki) i klikamy Zapłać.

Przechodzisz do systemu Przelewy24 i wybierasz sposób płatności. Postępując zgodnie z instrukcją, dokonujesz płatności.

Po dokonaniu płatności wracamy do serwisu Listiko do zakładki Ustawienia konta – Historia transakcji. Konto kredytów zostanie zasilone natychmiast po zaksięgowaniu wpłaty.

Po zakupie kredytów w zakładce Ustawienia konta – Historia transakcji możesz uzyskać fakturę. W liście operacji znajdź interesujący Cię zakup kredytów i ikonkę pobierz po prawej stronie.

Opinie i liczba podjętych zleceń

Dobre opinie o Twojej pracy są twoją największą wartością przekładającą się na liczbę wartościowych zleceń.

Opinie wystawiają klienci, którzy wybrali Ciebie do realizacji zlecenia.

Jeśli po skończonej pracy klient nie wystawili Ci opinii, poproś go o to - najlepiej bezpośrednio po zrealizowaniu zlecenia (klient robi to w szczegółach zrealizowanego zlecenia).

!!!Pamiętaj - im więcej pozytywnych opinii tym lepiej.
Opinie możesz podejrzeć klikając Ustawienia konta – Komentarze

Tutaj też możesz dodać 1 swoją odpowiedź do otrzymanej opinii. Odpowiadanie (nawet na pozytywne) opinie jest dobrą praktyką - świadczy o twoim zaangażowaniu i otwartości na komentarze.

Opinie i Twoje odpowiedzi będą widoczne dla każdego, kto będzie przeglądał twoją wizytówkę.

Nikt nie ma patentu na pełną satysfakcję każdego klienta.
Są przypadki, gdy praca nie idzie tak jak planowaliśmy i w rezultacie otrzymujemy negatywną opinię od klienta.

Ciężko jest przyjąć krytykę, szczególnie gdy bardzo się staramy, aby zadowolić klienta.

Jeśli nie zgadzamy się z opinią, postarajmy się nie odpisywać od razu, gdyż nasza odpowiedź może być zbyt emocjonalna.

Starajmy się skupić na faktycznych rzeczach (np. na co się umówiliśmy z klientem i co zostało zrobione) i odpisywać w uprzejmy i pozytywny sposób.
Jeśli to możliwe szukajmy możliwości kompromisu czy naprawy istniejącego stanu. Nie bójmy się podziękować za krytyczne słowa (oczywiście nie zawsze jest to możliwe).
Na samym końcu pamiętajmy !!! - komentarze oraz nasze odpowiedzi będą widoczne w naszej wizytówce. Sposób jak poradzimy sobie z krytyką pokaże innym klientom jakimi jesteśmy profesjonalistami.

W Twojej wizytówce potencjalny klient może zobaczyć także ilość zleceń, które podjąłeś/jęłaś za pomocą serwisu Listiko. Jest to dość ważny wskaźnik pokazujący Twój staż oraz twoją skuteczność w pozyskiwaniu zleceń.

Zwiększenie tego wskaźnika następuje gdy Klient, który zaakceptował twoją ofertę zaznaczy także w serwisie, że wybiera Ciebie do realizacji zlecenia. Dostaniesz wtedy specjalny komentarz w szczegółach Twojej oferty (oferta przejdzie do zakładki Moje oferty - Wygrane - i tam jej szukaj). Otrzymasz też stosowne powiadomienie mailowe.

Dodatkowo fakt otrzymania komunikatu od zlecającego będzie odznaczany ikonką z kolejnym numerem (np. jeden) po prawej stronie nazwy sekcji Moje oferty.

Jeśli klient w inny sposób poinformuje Cię, że zostałeś wybrany/a (np. telefonicznie), poproś go, aby dodatkowo swój wybór zaznaczył też w serwisie. Jest to bardzo ważne, bo bez tego klient nie będzie mógł wystawić Tobie swojej opinii.

Konto

1. Kliknij Zaloguj się (na urządzeniu mobilnym po kliknięciu bar w górnej części ekranu)
2. Podaj Adres e-mail oraz Hasło. Możesz też zalogować się za pomocą Facebooka.

1. Kliknij Ustawienia konta – Moje dane
2. Naciśnij przycisk Zmień

Usługi, które świadczysz są elementem Twojej wizytówki. Aby je określić/zmienić:

1. kliknij Ustawienia konta – Wizytówka

2. kliknij przycisk Edytuj w sekcji 

3. dodaj / usuń określone usługi.

Dodasz swoją usługę po kliknięciu „Dodaj nową usługę” i wpisaniu słowa kluczowego w oknie tekstowym albo po wybraniu kategorii usługi z zamieszczonej niżej listy wyboru.
Możesz określić maksymalnie 10 kategorii usług.

Usuniesz zdefiniowane już usługi, klikając Usuń po prawej stronie nazwy zdefiniowanej usługi.

Dokładne określenie kategorii usług jest bardzo ważne - będziesz otrzymywał/a zapytania (zlecenia przychodzące) od klientów tylko z kategorii usług, które określiłeś.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat procesu tworzenia wizytówki zobacz punkt "2. Rejestracja i Stworzenie wizytówki"

Lokalizacje/obszary gdzie świadczysz swoje usługi są elementem Twojej wizytówki. Aby je określić/zmienić:

1. kliknij Ustawienia konta – Wizytówka

2. kliknij przycisk Edytuj w sekcji Zasięg działalności i dokonaj wyboru:

- Jeśli usługi świadczysz w konkretnej miejscowości wybierz województwo, powiat a następnie wpisz miejscowość. Potem kliknij Dodaj.

- Jeśli usługi świadczysz w całym kraju zostaw wybrany tylko kraj Polska i kliknij Dodaj.

- Jeśli usługi świadczysz w całym województwie po wybraniu województwa kliknij Dodaj.

- Jeśli usługi świadczysz w całym powiecie/powiatach, po wybraniu województwa i powiatu kliknij Dodaj.

Możesz zdefiniować maksymalnie 10 miejscowości / obszarów.

!!!Co ważne niektóre usługi są świadczone także zdalnie np. usługi tłumaczenia (jeśli tak jest w przypadku twoich usług to zaznacz dodatkowo „Pracę zdalną”).

Dokładne określenie zasięgu działalności jest bardzo istotne - będziesz otrzymywał/a zapytania (zlecenia przychodzące) od klientów tylko z tych obszarów (ewentualnie z pracy zdalnej), które określiłeś.

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat procesu tworzenia wizytówki zobacz punkt "2. Rejestracja i Stworzenie wizytówki".

1. Kliknij Ustawienia konta – Bezpieczeństwo
2. Kliknij przycisk Zmień w sekcji Hasło

1. Kliknij Ustawienia konta – Bezpieczeństwo
2. Kliknij przycisk Zmień w sekcji Dane użytkownika

Nie zawsze jesteś zalogowany/a do serwisu, a powiadomienia mailowe spowodują, że na bieżąco będziesz poinformowany/a o ważnych zdarzeniach. Dodatkowo będziesz mógł/mogła na nie zareagować.

Jako Profesjonalista dowiesz się o zleceniach przychodzących, będziesz mógł/mogła szybko wysłać swoją ofertę i prowadzić korespondencję z potencjalnym klientem. Bycie w kontakcie działa na twoją korzyść.

Aby podejrzeć i ewentualnie zmienić ustawienia powiadomień kliknij Ustawienia konta – Powiadomienia e-mail. Zalecamy, aby powiadomienia zostawić jako aktywne.

Do zakładki płatności wchodzimy po dokonaniu zakupu Kredytów Listiko lub klikając Ustawienia konta – Historia transakcji.

Zakładka ta pokazuje zestawienie wszystkich operacji dokonanych w koncie Profesjonalisty. Możliwe są operacje:

- Zakup kredytów
- Wysłanie oferty
- Zwrot kredytów (gdy klient zlecający nie przejrzy Twojej oferty w ciągu 72h)

Dla operacji Zakup kredytów jest widoczna ikonka pobierz. Jej kliknięcie pozwala pobrać i zapisać fakturę za zakup kredytów.

Działaj fair, kontakt z nami

W swojej wizytówce, ofertach i komunikatach podawaj prawdziwe i rzetelne dane.

Staraj komunikować się w sposób uprzejmy i pozytywny - nawet jak spotykasz się z nieuprzejmością z drugiej strony.

Przed realizacją zlecenia, podpisz z klientem umowę. Jeśli korzystasz z własnego wzoru umowy, nie stosuj klauzul niedozwolonych ani zapisów jawnie naruszających prawa klienta.

Złe praktyki odbiją się negatywnie na twoich ocenach i na przyszłych zleceniach

W wizytówce, ofertach i komunikatach zakazane jest umieszczanie treści wymienionych w Art. 16 pkt 1 Regulaminu (m.in. treści obraźliwych).

Administrator serwisu Listiko ma prawo do usunięcia lub zablokowania m.in. konta i oferty Profesjonalisty naruszającego postanowienia Regulaminu.

Jeśli napotkasz w serwisie obraźliwe treści (i inne naruszenia Regulaminu) daj nam o tym znać.

Z naszym serwisem możesz się kontaktować mailowo - kliknij Kontakt (link znajduje także w stopce).
Tym sposobem możesz przesłać do nas swoje sugestie, zgłosić problemy oraz potrzebę dodania nowych kategorii usług.

Zapoznaj się z naszą Polityką cookies, w której informujemy o celu używanych przez nas cookies, ich rodzajach, sposobach korzystania i ich usuwania.
Jeśli klikniesz Akceptuję - zgadzasz się na instalację plików cookies na Twoim urządzeniu i korzystanie z nich w sposób opisany w Polityce cookies.

Akceptuję